Спеціалізована школа №124 м. Києва
з поглибленим вивченням інформаційних технологій

МЕНЮ

Історія

Історія середньої школи № 124 починається ще з 30-х років XX століття. Про це свідчать архівні матеріали. Школа розташована в найстарішому районі столиці України – на Подолі. На місці, де сьогодні стоїть шкільна будівля, були знайдені останки споруд і приміщень IХ-Х століть – залізообробної майстерні, житлового будинку, тротуару. Пізніше на місці школи знаходилися будинки подільських міщан, ремісників, поряд – найстаріший вищий навчальний заклад Східної Європи Києво – Могилянська академія.

В 1936 році на розі вулиць Волоська і Героїв Трипілля (сьогодні Спаська) всього за три місяці було збудовано чотириповерхове приміщення школи, якій присвоєно № 124. У зв’язку з будівництвом школи з її території були перенесені склади четвертого Червонопрапорного мотомеханізованого полку НКВС та два будинки (“хатки” ) дитячого будинку. Військовий склад знаходився на міцному фундаменті, який вирішено було використати. Школа розпочала свою діяльність 1 вересня 1936 року.

Першим директором школи А.І. ЛещинерПершим директором школи був А.І. Лещинер. Під його керівництвом заклад був одним із найкращих в місті.

В історії навчального закладу багато відомих сторінок. В 1936 -1937, 1937-1938 навчальних роках в Постанові Пленума міськради відмічена школа № 124 за кращі показники педагогічної роботи, а саме – зразкове закінчення навчального року, великі досягнення у виконанні загального режиму, підвищення якості освіти, в боротьбі за грамотність учнів. У зв’язку з чим був премійований вчитель школи Мар’янівський А.Я. та два вчителі отримали квартири.

В 1937 році вчитель математики Езріль Соломон Єфимович ввійшов в список кращих педагогів-ударників міста Києва. Дуже добре організував роботу з відстаючими учнями.

Неодноразово наказом Міністерства освіти в 1940, 1946, 1956 роках середня школа № 124 була закріплена в якості базової школи для проходження педагогічної практики студентами Київського педагогічного інституту.

Коли в 1939 році в Україні було засновано звання “Заслуженого вчителя школи”, першим воно було присвоєно нашому вчителю Дехтяренко М.Д.
В 1944 році педагогічний колектив очолив Колесніков Л.А.
З 1945 по 1966 рік школою керувала Каракозова В.А.
З 1966 року по 1973 рік на посаді директора працювала Ганна Спиридонівна Цивільова.
Під її керівництвом педагогічний колектив був переможцем в соціалістичному змаганні на кращу підготовку дитячих установ до нового навчального року.

Улітку 1941 року в будинку школи був сформований батальйон народного ополчення, який виступив на захист Києва. Пішли на фронт багато вчителів і випускників школи. А коли Київ був звільнений від німецько-фашистських загарбників, наша школа однієї з перших у місті відновила свою роботу. Вже в грудні 1943 року в школі відновилися заняття. З лютого по жовтень 1944 року в будинку школи розміщуються військові шпиталі, заняття проводяться в одній із сусідніх шкіл.

В 1945 році школа повернулася у свій рідний будинок. В історії школи багато славних сторінок. Одним із кращих у Києві був хор учителів школи, гостем школи був льотчик-космонавт СРСР, Герой Радянського Союзу Г. С. Титов.

В 50-х роках одним із найкращих в Києві був хор вчителів школи № 124.

В 1980 році було присвоєно звання “Заслужений вчитель України” Дусанській Л.М.

В 1990 році на виборах депутатів місцевих рад переможцями в своїх округах стали талановиті вчителі нашої школи :

* Дусанська Любов Миколаївна,заступник директора з навчально-виховної роботи в Подільську районну раду;
* Подольський Олексій Ігорович, вчитель російської мови та літератури, в київську міську раду;

У 1973 році на посаду директора школи була призначена молода енергійна Тамара Петрівна Саранчук, яка 24 роки самовіддано працювала в нашому навчальному закладі. На базі школи працював клуб Інтернаціональної дружби. Педагогічний колектив школи співпрацював з Академією педагогічних наук України. При керівництві Тамари Петрівни в 1991-1994 роках був проведений капітальний ремонт школи з прибудовою – новий триповерховий корпус

3 1997 року по сьогоднішній день школу очолює Кучер Г.П. Сьогодні школа є відомим навчальним закладом в районі і за його межами. З перших днів існування і до теперишнього часу з російською мовою навчання.

Школа стала осередком знань.
З нового 2006 навчального року заклад став спеціалізованою школою з поглибленим вивченням інформаційних технологій.

Створені всі умови для розвитку творчих здібностей обдарованої учнівської молоді.